Hrant’sız 13 yılın ardından: Neden öldürüldü? Dava hangi aşamada?

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de Ogün Samast tarafından öldürülmesinin üzerinden 13 yıl geçti. Hrant için adalet isteyenler bu sene de 19 Ocak saat 15:00’te Şişli’deki Agos gazetesi önünde bir araya gelecek. Bu yılki anmanın sözü: “Utanmak için geç değil”.

Hrant’sız geçen 13 yılın ardından, davayı takip eden “Hrant’ın Arkadaşları”ndan Bülent Aydın ile davada gelinen son aşamayı, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan ile Hrant Dink’in neden hedef alındığını, Agos Gazetesi Ermenice Editörü Lüsyen Kopar ile 19 Ocak 2007 günü eski Agos gazetesi binası önünde yaşadıklarını ve eski binaya komşu dükkanın sahibi ve Hrant’ın arkadaşı Hasan Tekin ile saldırının gerçekleştiği vakitte neler yaşandığını konuştuk.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar