“Toprak Dede” Hayrettin Karaca son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı‘nın Kurucusu ve Onursal Başkanı olan, Türkiye’nin “Toprak Dede” olarak tanıdığı Hayrettin Karaca 97 yaşında hayata gözlerini yumdu. Karaca’nın bugün Cemal Reşit Rey Salonu’nda yapılan cenaze törenine yakınları ve sevenleri katıldı. Karaca, törenin ardından Fatih Camii’nde son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasetçiler Muharrem İnce ve Ali Babacan da cenazeye katılanlar arasındaydı.

Hayrettin Karaca, İstanbul’da bulunan Edirnekapı Mezarlığı’na defnedildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar