Barın Kayaoğlu ile söyleşi: “Libya’da savaş Suriye’deki gibi derinleşirse, Türkiye’nin diğer Afrika ülkeleri ile ilişkileri olumsuz etkilenebilir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ocak ayı sonunda çıktığı Afrika seyahati öncesinde, kıta ülkeleri ile ilişkiler için “Yoğunlaştırmakta kararlıyız” demişti. Irak Amerikan Üniversitesi Öğretim Üyesi Barın Kayaoğlu, gerçekten de Afrika ile ilişkilerin özellikle ekonomik açıdan gelişme potansiyelinin yüksek olduğunu söylüyor. Kayaoğlu, bunun için Türkiye’nin yumuşak gücünü kullanması gerektiğini; ancak askeri olarak müdahil olduğumuz için, Libya krizinin akibetinin, diğer Afrika ülkeleriyle ilişkilerin seyrini etkileyebileceğini anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar