Balıkçılar Eminönü’nde kalıyor: “Bu karar bir geleneğin sürmesi demek”

Eminönü’ndeki tarihi balıkçıların tahliyesine ilişkin davada mahkeme, 3 nolu tarihi balıkçı teknesinin kira sözleşmesinin devam ettiğine hükmederek, tahliye kararının durdurulmasına karar verdi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından gönderilen ihtarname ile ilgili dava, İstanbul 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Tahliyesi istenen balıkçılardan yana karar vere mahkeme, “Tekne sahipleri ile kiracılık ilişkisi sürüyor” diyerek, tahliye kararını kaldırdı. Karar, 3 numaralı tekne için emsal olarak gösteriliyor. İBB, iki hafta içinde karara itiraz başvurusu yapabilecek.

Medyascope’a konuşan işletmeci Arif Hikmet, “Verilen karar bir zafer değil, İBB’nin tarihi dokuya duyduğu saygıdır, bir geleneğin sürmesi demektir” dedi. Hikmet, “Burası tarihi bir miras, çocuklarımıza bırakacağımız br kültürü korumaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İlerleyen günlerde İBB’yle ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirten Hikmet, İBB’nin de süreci anlayışla yürüttüğünü söyledi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar