CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: “CNN Türk gazeteciliğe dönerse boykot kararını gözden geçiririz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, dün kşam yaptığı basın açıklamasıyla CHP’nin CNN Türk’ü boykot etme kararı aldığını duyurdu. Bu karara göre CHP’liler CNN Türk ekranlarına çıkmayacak. Dün akşamdan itibaren CHP seçmenleri de Twitter’da CNN Türk’ü takipten çıkıp hesabı engellemeye başladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP’yi bu boykot kararına getiren süreci konuştuk. 

CNN Türk’ün gazeteciliğin ilkelerine göre hareket etmediğini söyleyen Özel, “Biz CNN’den CHP lehine yayın yapmasını istemiyoruz, biz CNN’den hakkaniyetli gazetecilik yapmasını istiyoruz. Kararsız bir yayın dili kullanmasını istiyoruz” dedi.

“Boykotun sürekliliğini CNN Türk’ün tutumu belirleyecek” 

CHP’nin haberlerini eskiye göre daha az yaptığı, akşam yayınlarında CHP milletvekillerinin karşısına saldırgan dil kullanan insanları çıkardığı için CNN Türk hakkında bu kararı aldıklarını belirten Özel, “Bu boykot kararı birkaç aydır tabanımız tarafından dillendirilen bir meseleydi. Biz bu kararı almak için çok düşündük ama başka çare kalmadı. Şüphesiz bir siyasi partinin boykot kararı kolay alınacak bir karar değil” diye konuştu.

Özgür Özel, boykot kararının süresine ilişkin sorumuzu ise “CNN Türk gazeteciliğe dönerse, haberin temel ilkelerine dönerse boykot kararı gözden geçirilip kaldırılacaktır” diyerek yanıtladı.  

Söyleşimizin tamamını dinleyebilirsiniz: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus