DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: “Genel Kurul’da emeğin Türkiye’si için yol haritası belirleyeceğiz”

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), 16. Genel Kurulu’nu 14-15-16 Şubat tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde topluyor. DİSK, 53. kuruluş etkinliğini yine Haliç Kongre Merkezi’nde 13 Şubat’ta yapacak.

“2020’lerin DİSK’i, emeğin Türkiye’si” sloganıyla gerçeleştirilecek kongre öncesinde DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca ile konuştuk. Çerkezoğlu, “Eşitsizliklerinin, adaletsizliklerin arttığı ve bütün dünyada daha baskıcı rejimlerin gündemde olduğu bir süreçte gerçekleştirdiğimiz 16. Genel Kurul, emeğin Türkiye’sini kurmak için yol haritası belirleyeceğimiz bir kongre olacak” dedi.

Kamera: Ozan Gül

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar