Engel Tanımayanların Gerçek Öyküleri (1) – Tuğçe Akgün: “Bu hayat benim, bir odaya kapanıp hayatımı kaçıramam”

Tuğçe Akgün, 2011 yılında İzmir’de trafik kazası geçirdi. Kullandığı araç, evine 400 metre kala virajı alamadı ve dört takla atıp denize uçtu. Neredeyse iki hafta boyunca komada kalan Akgün, gözlerini yeni bir hayata açtı. Sağlık sorunları ve fiziki yetersizliklere rağmen yaşamaktan vazgeçmeyen Tuğçe, bugün milli bir atlet ve kamuda memur. İstanbul’da ailesinden uzakta yaşıyor ve hem maddi hem de manevi olarak kendi ayakları üzerinde duran genç bir kadın.

Tuğçe Akgün tüm engelliler için bir ilham kaynağı. Hem iş hem de sosyal hayatını dolu dolu yaşıyor ve engelli hakları konusunda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği bünyesinde çalışan bir aktivist. Kendi durumunu “Eksiğim yok, fazlam var. Hem de dört tekerli” diyerek anlatan Akgün’le bir gün geçirdik. Geçmişi bazen gözyaşları bazen ise kahkahalarla anımsayan Tuğçe Akgün, Engel Tanımayanların Gerçek Öyküleri’nde kendi hikâyesini anlattı.

Video-Kurgu: Sedat Elbasan

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar