Gazeteci Nuh Köklü öldürüldüğü yerde anıldı

İstanbul Kadıköy’de kartopu oynarken bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü için arkadaşları ölümünün beşinci yılında, öldürüldüğü yer olan Yeldeğirmeni Mahallesi Karakolhane Caddesi’nde anma düzenledi.

Anmada Nuh Köklü’nün arkadaşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Köklü’nün bir esnaf tarafından öldürülmesinin basit bir adli vaka olmadığını söyleyen konuşmacılardan Alper Taş, “Nuh’un öldürülmesi bir nefret cinayetidir” dedi.

Anmada konuşan HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu da, “Bu cinayet, zamanın başbakanının esnafa yönelik ‘Gerekirse rol alın’ söyleminin sonucudur” diye konuştu.

Anma kısa bir müzik dinletisi ile son buldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar