Osman Kavala’ya yeniden gözaltı kararı: Bu kez gerekçe 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, bugün tahliye edilmesi beklenen Osman Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi.

840 gündür cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala, yargılandığı Gezi davasında bugün beraat etti. Akşam saatlerinde tahliye edilmesi beklenen Osman Kavala hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca tekrar gözaltı kararı verildi. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bir başka soruşturma kapsamında alınan karara göre Osman Kavala “anayasal düzeni bozmaya teşebbüs”le suçlanıyor.

“Karar Türkiye’de hukukun olmadığının göstergesi”

Silivri Cezaevi önünde Osman Kavala’nın tahliyesini beklerken kararı öğrenen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kararı Medyascope’a yorumladı. Tanrıkulu, “Bu karar Türkiye’de hukukun olmadığının, yargı içindeki çekişmenin hangi boyutta olduğunun çok açık göstergesi” diye konuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından karara ilişkin yapılan basın açıklaması:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar