Engel Tanımayanların Gerçek Öyküleri (2) – Şafak Tunalıoğlu: “’Eyvah görmüyorum’ diye oturup ağlayacağıma ‘nasıl aktif olabilirim’ diye bakıyorum”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Doğuştan görme engelli Şafak Tunalıoğlu, 30 yıldan fazla süredir keman çalıyor. Her yaştan, 300’den fazla öğrenci için o, “Şafak Hoca”… Ömrünü müziğe ve engelli çocukları müzikle hayata kazandırmaya çalışan Tunalıoğlu, kendi hikayesini, konservatuvarda karşılaştığı zorlukları ve mesleki hedeflerini ‘Engel Tanımayanların Gerçek Öyküleri’nde Cansu Şimşek ve Sedat Elbasan’a anlattı.

Müzik terapisinde doktor unvanına sahip olan Şafak Tunalıoğlu, İstanbul’un birçok farklı noktasında ders veriyor. Dünyayı sadece yüzde 5 görmesine karşın, toplu taşımayı kullanan Şafak Hoca, her gün en az 20 durak metrobüse biniyor, metroyu tercih ediyor. Hem de değneği olmadan!

Tunalıoğlu, “Herkesin hayatında sorunlar var. Ben de görmüyorum. Ama hayat devam ediyor. ‘Eyvah görmüyorum’ diye oturup ağlayacağıma ‘nasıl aktif olabilirim’ diye bakıyorum. İnsan kendini böyle rahat hissediyor” diyerek ilham verici öyküsünü anlatıyor.

İşte Şafak Tunalıoğlu’yla Kadıköy’den Beylikdüzü’ne bir gün…

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus