Tabip odaları salgını anlatıyor – Ordu: “Salgın geçti diye kapatılan poliklinikler tekrar açılıyor”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği 10 Mart’tan bu yana, salgın tüm ülkeyi etkisi altına aldı. Sağlık Bakanlığı’nın her akşam açıkladığı günlük verilerden yola çıkılarak normalleşme planları açıklanırken, virüs hâlâ her ilde etkisini gösteriyor. Ordu Tabip Odası Başkanı Esra Yancar Demir, kentteki son durumu Medyascope’tan Hazar Dost’a anlattı.

“Pandemi Kurulu’na bugün dahil edildik”

Yancar Demir, meslek örgütleriyle salgına dair güncel verilerin paylaşılmadığını belirtti ve ildeki salgının durumunu hastanede çalışan arkadaşlarından, kişisel bağlantılarıyla öğrendiklerini söyledi.

İldeki pandemi kuruluna salgının ilk döneminde alınmadıklarını söyleyen Yancar Demir, İl Pandemi Kurulu’na bugün dahil edildiklerini belirtti.

“Son iki haftadır vaka sayısında artış var”

Yancar Demir, hastanede çalışan oda üyesi ve bağlantılarından öğrendiklerine dayanarak “Son iki haftadır vaka sayısında artış var” dedi. Kent merkezinde yatak sayılarının yetmediğini öğrendiklerini belirten Yancar Demir, yeni gelen hastaların çevre ilçelere gönderildiğini söyledi.  

Yancar Demir ayrıca, “Salgın boyunca koronavirüs polikliniği olarak kullanılan fakat hasta sayısı azaldığı için kapatılan poliklinikler tekrar açılıyor” diye konuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus