İstanbul Aile Hekimliği Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tamur ile söyleşi: “Salgında 83 milyonun sağlık yükü aile hekimlerine yüklendi”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Koronavirüsle mücadelede etkin rol üstlenen aile hekimlerinin yorgunluğu da mağduriyeti de sürüyor. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklandığı 11 Mart’tan bu yana, aile hekimlerinin maaşları, virüse yakalanmaları nedeniyle çıktıkları izinlerde dahi kesiliyor.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tamur, aile hekimlerinin koronavirüs salgınında geçen beş ayını Medyascope’a anlattı.

Dr. Tamur, salgında aile hekimlerinin çalışma koşullarının daha da zorlaştığına dikkati çekip, “Salgın boyunca dışlandık ama 83 milyonun tüm sağlık yükü aile hekimliklerine yüklendi” dedi.

Tamur, maaş kesintilerini de “Savaşta bir ordunun askerinin yaralanması durumunda ona ‘Sen niye yaralandın?’ demek, hiçbir ordunun, hiçbir komutanın haddine değildir. Bu yapılmamalıdır. Aile hekimlerine bu yapıldı. Bu gerçekten bizi inanılmaz üzdü” diyerek eleştirdi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus