Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Bir süredir akciğer kanseri nedeniyle tedavi gören gazeteci-yazar Bekir Coşkun, 75 yaşında hayatını kaybetti. Coşkun’un vefat haberini, çalıştığı Sözcü gazetesi, “Türk basınının usta ismi, gazetemizin yazarı Bekir Coşkun hayata gözlerini yumdu” diyerek duyurdu.

Coşkun, gazetecilik hayatının son yazısını, 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nde kaleme almış, hayvanların yaşadığı kötü muameleden bahsetmişti.

Yine 4 Ekim’de, Twitter hesabı üzerinden yaptığı son paylaşımlarda Coşkun, köşe yazılarına devam edemediği için üzüldüğünü söylemiş, “Sanırım kanseri yendik…” demişti.

Bekir Coşkun kimdir?

1945 yılında Şanlıurfa’da doğan Bekir Coşkun, Ankara Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Emniyet muhabirliği ve parlamento muhabirliği de yapan Coşkun, Günaydın, Sabah ve Hürriyet gazetelerinde yazılar yazdı. 9 Eylül 2009 tarihinde Hürriyet gazetesinden ayrılan Coşkun, 25 Eylül 2009 tarihinde Habertürk gazetesinde köşe yazarlığına başladı ancak işine 20 Eylül 2010’da son verildi. Daha sonra Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapan Coşkun, buradan ayrılıp son olarak, 14 Mart 2013 tarihinde Sözcü gazetesinin yazar kadrosuna katıldı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus