Ücretleri ödenmeyen BİMEKS işçileri, patronlarının evinin önünde eylem yaptı: “Ahmet Akgiray villanı sat, hakkımızı ver!”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Birikmiş maaşlarını ve tazminatlarını alamadan işten çıkarılan BİMEKS işçileri, şirketin sahibi Ahmet Akgiray’ın İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bulunan evinin önünde eylem yaptı. 

Akgiray’ın Çekmeköy’deki evinin önünde “Akgiray villanı sat, hakkımızı ver!” yazılı pankart açan işçiler, çalışırken giydikleri BİMEKS tişörtlerini yaktı. 

Eylemde konuşan BİMEKS işçisi Leyla Akıncı, “BİMEKS’te dört yıl çalıştım. Benimle beraber yaklaşık 1.500 işçinin hakkını vermediler. Dört ay boyunca maaş almadan çalıştım ama bu insanlar buradaki villada oturuyor” dedi. 

Mahalle sakinlerine de seslenen Akıncı, “Bunlarla komşuluk etmeyin. Bunların nasıl insanlar olduğunu görün. Biz mahkemede dava açtık ve kazandık. Akgiray benim hiçbir şeyim yok diyor ama buradaki villada oturuyor. Villanı sat ve paramızı öde” diye konuştu. 

Akgiray’ın kendisine “Ben evimi, arabamı satar maaşları öderim” dediğini belirten Akıncı, “Bunların hiçbirini yapmadı. Parasına para kattı. Yurtdışı hesaplarına aktardı. Ben hakkımı yedirmem” dedi. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus