Türk Psikologlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Okan Cem Çırakoğlu: “Psikologluk Meslek Kanunu ile dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir şeyi talep ediyoruz, ‘Bizi denetleyin’ diyoruz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Türk Psikologlar Derneği, Psikologluk Meslek Kanunu talebiyle kampanya başlattı. Medyascope özel yayınında Özgür Özdemir’in sorularını yanıtlayan Türk Psikologlar Derneği (TPD) Genel Başkanı  Prof. Dr. Okan Cem Çırakoğlu, verdikleri hizmetin çerçevesini belirlenmesi amacıyla bu kanunu istediklerini belirtti. Çırakoğlu, “Çalışma alanlarımız düzenlemesi gerekiyor. Türkiye’de psikologlar insanların düşündüğünden daha fazla alanda çalışıyor. Verdiğimiz hizmetlerin çerçevesini çizen bir kanun yok bunlar yönetmeliklerin insafına kalıyor” dedi. 

TPD Genel Başkanı Çırakoğlu, 50 binden fazla mensubu bulunan bir meslek örgütü olduklarını ifade ederken, neden böyle bir kanuna ihtiyaç olduğunu ise şu sözlerle açıklıyor: “50 bin fazla mensubu olan bir meslek alanıyız. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir şeyi talep ediyoruz, ‘Bizi denetleyin’ diyoruz. Hem mesleki olarak itibarimiz korumanın önü açılır hem de mesleğimize yönelik artan ihlaller azalır.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus