Copa America finalinde penaltı kaçıran Messi milli takımı bıraktı; işte o penaltı

Copa America 2016’yı Şili kazandı. Dün Arjantin ile Şili arasında ABD’nin New Jersey eyaletinde oynanan final maçında hem 90 dakika hem de uzatmalarda gol olmayınca maç penaltılara gitti. Arjantin’in ilk penaltısını kullanan ve topu dışarıya atan Messi, Şili’nin 4-2 kazanması ardından gözyaşlarına boğuldu.

113 kez Arjantin formasını giyen 29 yaşındaki Messi, “Bana göre değil. Benim için milli takım bitti. Elimden gelen her şeyi yaptım, şampiyon olamamız acıtıyor beni” diyerek Arjantin Milli Takımı’na veda etti.

Messi, 531 kez giydiği Barcelona formasıyla tam 453 gol attı. La Liga’da en çok gol atan futbolcu ünvanına sahip olan Messi tam 5 kez yılın en iyi futbolcusu seçildi.

İşte Messi’nin karçırdığı penaltı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar