İran Cumhurbaşkanı Ruhani: “Trump nükleer anlaşmayı yırtıp atamaz”

Donald Trump, Başkanlık için yürüttüğü seçim çalışmalarında İran ile yapılan nükleer anlaşmayı eleştirmiş ve bu anlaşmayı yırtıp atacağını iddia etmişti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye göre Trump’ın anlaşmayı yırtıp atması veya anlaşmayı geriye döndürmesi söz konusu olamaz.

Bakanlar kurulu toplantısında açıklama yapan Ruhani, “ABD seçim sonuçlarının İran politikalarında etkisi yoktur” dedi. Nükleer anlaşma konusunda ise “Anlaşma bir ülke ya da hükümetle imzalanmadı ve BM Güvenlik Konseyi’nin kararıyla onaylandı. Dolayısıyla tek bir hükümet tarafından değiştirilme ihtimali yok” şeklinde konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar