Cumartesi Anneleri 631. kez Galatasaray Lisesi önünde buluştu

Bu hafta 631. oturumu gerçekleştiren Cumartesi Anneleri, Ahmet Bulmuş için buluştu.
DİSK, KESK gibi sivil toplum örgütlerinin de katıldığı oturumda Ahmet Bulmuş’un kaybediliş hikayesini anlatıldı. Aileler adına Kenan Bilgin’in kardeşi İrfan Bilgin ve Cemil Kırbayır’ın kardeşi Mikail Kırbayır konuştu. İrfan Bilgin 4 Mayıs’ta Suruç davasının olacağını hatırlattı, Mikail Kırbayır ise 1 Mayıs’ta katledilen insanları andı.
Oturanlar Cizre ve Yüksekova’da oturum gerçekleştiremeyen aileler adına da bu meydanda olduklarını dile getirirken, kayıpların avukatı Tahir Elçi için de adalet istediler.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar