Meral Akşener’den TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a açık mektup

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Meral Akşener TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın bir iftar yemeğinde kendisinden ‘Meral Kılıçdaroğlu’ diye bahsetmesi üzerine kendi Twitter hesabından açık mektup yayımladı ve yakıştırmayı ‘alçaklık’ olarak değerlendirdi.

2

Meral Akşener’in mektupta belirttiği üzere İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen bir iftarda TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Akşener’in adının geçmesi üzerine “Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?” ifadesini kullandı. Akşener, Kahraman’a “islami bilgilere vakıf olmak, aileden dini terbiye almış olmak, hukuk öğrenimi, hac görevini yapmak, en yüksek makamlarda görev yapmak ve geride bıraktığınız yetmiş yedi yıllık bir ömür görülüyor ki size hiçbir şey kazandırmamış” diyerek yüklendi.

28 Şubat döneminde Kahraman ile aynı bakanlar kurulunda görev yaptıklarını hatırlatan Akşener, “İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma. Oruçlu geçirilen uzun bir günün ardından evli barklı, babaanne olan bir kadına yapılan nasıl bir yakıştırmadır bu? Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?”dedi.

Akşener’in açık mektubu için tıklayınız

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus