Koray Aydın, Akşener’in kuracağı partiye katılacağını açıkladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

MHP’den istifa eden Trabzon Milletveili Koray Aydın, Meral Akşener ile birlikte düzenlediği basın toplantısında MHP yönetimini eleştirdi ve kurulacak yeni partiye katılacağını açıkladı.

“MHP yöneticileri iktidar sahipleri ile bir olup ülkücü hareketi yok saydı” diyen Aydın şunları söyledi: “Üç katı imzaya rağmen kurultayımız yapılmadı. Ucube bir mahkeme kararı ile yolumuz kesildi. MHP’de kıyım başladı.  OHAL rejiminin gölgesinde sürdürülen MHP olağan kurultay süreci de ne yazık ki demokrasinin hiç edildiği bir süreç olarak tarihe kara bir sayfa olarak geçti. AKP’den devşirme üyeler delege yapıldığı için şu an bir ilimizi kongresi iptal edildi. Referandum sonrası ülke yönetimi artık tek adama bırakılmışken MHP’de de tek adam yönetimi artık kalıcı hale gelmiştir. Uzun uzun düşündüm. Dava arkadaşlarım ve ailemle istişare ettim nihayet siyasi hayatımın en zor kararını verme noktasına geldim. Gerekirse demir dağı eritmek aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. 61 yaşındayım. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyorum. Tek muradım torunlarımıza daha müreffeh bir Türkiye cumhuriyeti bırakmak için son nefesime kadar mücadele etmektir. Bu yeni mücadeleye omuz vermeyi milli bir vazife sayıyorum. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuş kendi yatağını mecburiyetten bulmuştur.”

“Metal yorgunu olanlar, bilsin ki kurulmuş, çelik bir yay gibi geliyoruz. Rahat olanları, rahatsız etmeye geliyoruz.”  diyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü “El mi yaman bey mi yaman diyoruz. Kararı Aziz Türk milletine bırakıyoruz. Kuracağımız yeni parti ile Türkiye’nin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ilkelerini kurmaya geliyoruz. Vatanın birliğine bütünlüğüne sahip çıkmaya geliyoruz. Her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Pişkin iktidardan sandık önünde hesap sormaya geliyoruz”

meral koray

Akşener: Bu iktidardan sandıkta kurtulacağız

Koray Aydın’ın konuşmasından sonra sahneye çıkan Akşener şunları söyledi: “Biz çocuklarımıza hayal kurduramıyoruz. Sayın Bakanım 61 yaşında olduğunu söyledi, yaşıtız. Biz hayaller kurardık eskiden. Ekonomik olarak yüksek ailelerin çocukları olmadığı halde ülkemiz için hayallerimiz vardı ama bugünün gençleri hayal kuramadıkları gibi, bizden daha yaşlı bir dile sahipler. Aldatanların ülkemizin gençlerini getirdiği nokta budur. Ben ve arkadaşlarıma cenab-ı hak bu yolu açacak, sözümüzün arkasında o kadar net duracağız ki, bu kandırıkçı iktidardan sizin gayretinizle, demokrasiyle sandıkta kurtulacağız. Ben tekrar sayın bakanıma en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.”

MHP’de toplu istifa

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı Saffet Acar ve beraberindeki 56 kişi partisinden istifa etti. Geçtiğimiz aylarda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından ihraç kaydıyla disiplin kuruluna sevk edilen MHP’li Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ihraç kararını beklemeden partisinden istifa etti. Dinar Belediye meclis toplantı salonunda toplanan MHP’li üyeler burada Başkan Acar’ın konuşmasının ardından istifa dilekçelerini imzaladı. Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ile birlikte Uluköy Eski Belediye Başkanı Orhan Kürkçü, 10 MHP’li Belediye Meclis üyesi, 13 MHP yeni yönetim kurulu üyesi, 1 İl Genel Meclis üyesi ile 32 görevden alınan MHP eski yönetim kurulu üyeleri resmen Milliyetçi Hareket Partisinden istifa etti. Acar şunları söyledi: “MHP’nin Dinar’daki çıtasını her zaman yükselttik. İlçede 900 gibi bir oy potansiyeli bulunan MHP’nin oy oranını 10 binlere çıkarttık. Şuan bir belediye başkanlığı seçimi yapılsa yeniden 10 binlere varan oy oranımızla yeniden kazanırız. Dinar Belediye Başkanlığımızda bütün vatandaşlarımıza hiçbir parti ayrımı yapmadan eşit bir şekilde hizmet verdik. Belediyeye giren herkes memnun bir şekilde belediyemizden ayrıldı” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus