Bundesliga’da ilk kadın hakem

Almanya Birinci Ligi’nde (Bundesliga) Bibiana Staienhaus, resmi bir müsabakayı yöneten ilk kadın hakem oldu.

Tribünleri dolduran 50 bin taraftarın önünde Hertha Berlin- Werder Bremen maçını yöneten Steinhaus “Dürüst olmak gerekirse maçın bitmesi beni rahatlattı” dedi.

Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanan Hertha Berlin-Werder Bremen maçında 38 yaşındaki kadın hakem Bibiana Steinhaus’ün müsabakayı yönetmesi lig tarihinde bir ilk oldu.

Maçın başında ismi okunduğunda seyirciler tarafından alkışlanan Steinhaus, karşılaşmada bir sarı kart çıkardı.

İlk yarıda Hertha Berlin’den Mathew Leckie, ikinci yarıda da konuk ekipten Thomas Delaney’in attığı gollerle 1-1 sonuçlanan karşılaşmayı, Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel de izledi.

Maçtan sonra da basına konuşan Steinhaus “Dürüst olmak gerekirse maçın bitmesi beni rahatlattı. Yarından itibaren normal hayatıma dönmeyi iple çekiyorum” dedi.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar