İddia: Beyaz Saray, birkaç hafta içerisinde Dışişleri Bakanı Tillerson’un yerine CIA Başkanı Mike Pompeo’yu getirmeyi planlıyor

New York Times gazetesinin iddiasına göre Beyaz Saray, bir süredir Başkan Trump’la gergin bir ilişkisi olan Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un yerine CIA Başkanı Mike Pompeo’yu geçirmeyi planlıyor.

New York Times’ın ABD’li üst düzey yöneticilere dayandırdığı habere göre söz konusu görev değişikliği haftalar içerisinde gerçekleşecek. Mike Pompeo’nun Dışişleri Bakanı olmasıyla birlikte boşalan CIA Başkanlığı koltuğunaysa Trump’ın ulusal güvenlik konusundaki en önemli müttefiklerinden biri olan Arkansaslı Cumhuriyetçi Senatör Tom Cotton getirilecek.

Habere göre, Trump’ın söz konusu plana onay verip vermediği henüz belirsiz. Beyaz Saray’ın Özel Kalem Müdürü John F. Kelly’nin geçiş planı üzerinde çalıştığı ve planı diğer üst düzey yöneticilerle konuştuğu da iddialar arasında.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar