16. Uluslararası Filmmor kadın filmleri festivali başlıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Kadınlarla ve kadınlar için sinema yapmak üzere kurulan Filmmor Kadın Kooperatifi, bu yıl Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Film Festivali’nin 16.’sını düzenliyor.

16. Uluslararası Fimmor Kadın Filmleri Festivali 10 Mart – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Türkiye ve dünyadan 48 filmle birlikte söyleşiler, atölyeler, toplu gösterimlerle sinemaya ve hayata farklı kadrajlar açan kadınları konu alan festival 10 Mart’ta İstanbul’da başlayacak. Festival ayrıca Trabzon, İzmir, Antalya, Bodrum, Mersin, Adana ve Diyarbakır dahil sekiz şehirde de gerçekleştirilecek.

Kadınların sineması, kadınların festivali

Filmmor Kadın Kooperatifi, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği, Antalya Kadın Dayanışma Derneği, Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği, İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi, Kadın Emeği Kolektifi Derneği, Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği ve Adana Kadın Platformu dayanışması ile 16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali; iki ay boyunca tüm gösterimler ve etkinliklerini, bu yıl da ücretsiz olarak kadınlarla buluşturacak.

Bu yılki sloganı: ‘Ne Söz Biter, Ne Yol, Ne de Düş’ olan festival programında; Kadınların Sineması, Komşu Komşunun Filmine Muhtaç seçkisi, Kadınlar Vardır, Bedenimiz Bizimdir: Cinsel Taciz, Cins-iyet-ler, gibi gösterilecek filmlere ek olarak ‘Çocuklara Özel Seans’ da var. Detaylı festival programı 27 Şubat’ta yapılacak basın toplantısı ile ayrıntılı olarak paylaşılacak. Festival baharı, Filmmor’un ardından, Uçan Süpürge ile devam edecek.

Yayına hazırlayan: Elifcan Artar

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus