Hindistan’da toz fırtınasında onlarca kişi öldü, yüzden fazla yaralı var

Hindistan’ın Racastan ve Uttar Pradeş eyaletlerinde hızı saatte 130 kilometreyi bulan toz fırtınası en az 77 kişinin ölümüne ve 143 kişinin yaralanmasına neden oldu.

 

Tac Mahal’in de içinde bulunduğu bölgelerde etkili olan toz fırtınası sırasında ağaçlar rüzgarın şiddeti ile köklerinden sökülürken çatılar çöktü, ve onlarca ev yıkıldı.

Fırtına sırasında rüzgarla sürüklenen ağaçların ve çöken evlerin altında kalan onlarca kişi yaşamını yitirirken,  yıldırım düşmesi sonucu ölenlerin de sayısı fazla. Fırtınayla birlikte etkili olan kuvvetli yağış yer yer sellerin oluşmasına neden oldu. Muson mevsiminin başlamasına 1 aydan daha fazla zaman varken gelen ani fırtına, bölgeyi hazırlıksız yakaladı.

Hindistan Başbakanı Narenda Modi, fırtınanın ardından resmi twitter hesabından bir taziye mesajı yayınladı ve yaraların en kısa sürede sarılacağını söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar