“Kocanı nasıl öldürmelisin” adlı öyküsü bulunan ABD’li roman yazarı, koca cinayetinden tutuklandı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Romanlarında sürekli kocasını öldürme planları yapan kadınlardan söz eden, bir öyküsüne “Kocanı Nasıl Öldürmelisin” adını veren Amerikalı yazar Nancy Crampton-Brophy, ünlü bir mutfak şefi olan 27 yıllık eşini öldürmekten tutuklandı. Polis, bir yazısında “İşinizi kiralık katile bırakmayın!” diyen Brophy’nin tetiği kimseden yardım almadan tek başına çektiğini açıkladı.

68 yaşındaki yazarın, 2. sınıf aşk kitapları olarak sınıflandırılan romanlarının ortak noktası “gizli ilişkiler” üzerine kurgulanmış olması ve “güçlü kadınlar ile ıssız erkekler”i anlatması. Kapağını genellikle yarı çıplak erkeklerin süslediği kitaplarının alametifarikalarından biri de erkek karakterlerinin çoğunun ABD Donanması’nda özel kuvvetler komandosu olarak görev yapması.

“Hepimizin içinde bir katil yatıyor”

“Yanlış Polis” adlı romanında, evliliğinin her günü kocasını öldürme hayaliyle yanıp tutuşan bir kadını anlatan Brophy, “Kocanı Nasıl Öldürmelisin” adlı öyküsünde  ise cinayet düşüncelerinin aklını sürekli meşgul ettiğini şöyle itiraf etmiş: “Eğer cinayet beni özgür kılacaksa, hapiste bir gün bile geçirmek istemem. Yine de şiddete başvurmaktan kaçınmayı tercih ederim. Çünkü duvarlardaki kan lekeleriyle uğraşmak istemem. Zaten insanların ölmesini dilemek, ellerini faal olarak kana bulamaktan daha az meşakkatli. Fakat eğer cinayetle ilgili bir fikrim varsa o da, her birimizin içinde uyandırılmayı bekleyen bir katilin yattığı.”

“İşinizi kiralık katile bırakmayın!”

Brophy 2011’deki bir blog paylaşımında ise bir kadının cinayet işlemesi için beş nedenle potansiyel cinayet aletlerini sıralamış. Kiralık katil tutmak yerine kirli işleri, kişinin kendisinin yapması gerektiğini belirten Brophy, kiralık katillerin çoğunun ispiyoncu olduğundan dem vurmuş. Yazarın okurlarına verdiği öğütlerden biri de zehirden uzak durulması gerektiği. “Kim hasta bir kocayla zaman geçirmek ister ki?” diyen Brophy, kocasından kurtulmak isteyen kadınları, sevgililerini suça bulaştırmamaları konusunda da uyarmış!

 

“Kocam ve en yakın dostum öldürüldü” diye mesaj atmış

Oregon Mutfak Sanatları Enstitüsü’nde saygın bir öğretim üyesi olan 63 yaşındaki şef Daniel Brophy, 1 Haziran sabahı eğitim mutfağında başlayacak dersi için sınıfa doluşan öğrencileri tarafından, cansız halde bulunmuştu. Nancy Crampton-Brophy, cinayetin ertesi günü, matemdeki bir kadın edasıyla paylaştığı sosyal medya mesajında “Kocam ve en yakın dostum öldürüldü. Olaylara anlam vermekte zorlanıyorum” diye yazmıştı. Brophy biyografisinde 27 senelik evliliğini anlatırken de “İyi ve kötü günler vardı. Ancak iyi günlerimiz, kötü günlerimizden çok daha fazlaydı” demişti

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus