Kadınların yaratıcılığıyla çekilen Captain Marvel’ın ilk fragmanı yayınlandı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Disney ve Marvel Stüdyoları ortaklığında çekilen ilk solo kadın süper kahraman filmi Captain Marvel’ın fragmanı yayınlandı. Başrolde Room filmiyle Oscar kazanan oyuncu Brie Larson yer alıyor. Oyuncu kadrosu dışında, senaryo ve filmin yönetmenliği de kadınlara emanet. Kadın yaratıcıların elinden çıkacak ilk süper kahraman filmi özelliği de taşıyan Captain Marvel, 8 Mart 2019’da vizyona girecek.

Marvel Stüdyoları, filmin müzikleri için Justice League’in ek müziklerini de yapan Pınar Toprak’la anlaştı. Marvel dünyasında ilk kez müzikler bir kadının elinden çıkıyor. Berklee College of Music’te film müziği ve bestecilik eğitimi alan İstanbul doğumlu Toprak, Hans Zimmer’in kurduğu Remote Control Productions şirketinde çalıştı. Uluslararası Film Müziği Eleştirmenleri Birliği ödülünü 2 kez kazandı. Son zamanlarda Krypton dizisinin tanıtım bölümünün ve Netflix yapımı The Angel filminin müziklerini yaptı.

Filmin, Avengers: Sonsuzluk Savaşı’ndan sonra akıllarda kalan sorulara cevap vermesi ve bir sonraki Avengers filmi için ön hazırlık olması bekleniyor. Finalde Samuel L. Jackson’ın canlandırdığı Nick Fury, Captain Marvel’ı çağırmıştı. Bu filmde hava pilotluğu yapan Carol Danvers’ın özel güçlerini kazanma hikayesini anlatılacak. Oyuncu kadrosunda ayrıca Jude Law, Lee Pace, Samuel L. Jackson, Gemma Chan ve Clark Gregg gibi isimler yer alıyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus