Amy Winehouse hologramla dünya turnesine çıkıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

2011 yılında hayatını kaybeden dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Amy Winehouse, 2019 yılında hologramıyla dünya turnesine çıkmaya hazırlanıyor.

The Independent’ın haberine göre, 2011 yılında ölen ünlü şarkıcı Amy Winehouse önümüzdeki yıl hologram teknolojisi sayesinde dünya turnesine çıkacak. Yaklaşık 110 dakika sürecek olan konserlerde hologram Amy Winehouse’a canlı bir orkestra da eşlik edecek. Şarkıcı, geçirdiği alkol zehirlenmesi sonucu 27 yaşında hayatını kaybetmişti.

 

Ünlü müzisyenin babası Mitch Winehouse, turneden elde edilecek tüm gelirin, gençleri alkol ve uyuşturucu kullanımının zararlarına karşı eğitmeyi amaçlayan Amy Winehouse Vakfı’na bağışlanacağını duyurdu. Winehouse turne projesiyle ilgili şunları aktardı: “Bu, bizim için bir hayaldi. Onun tekrar sahne aldığını görmek bizim için kelimelere sığdırılamayacak kadar özel bir şey. Kızımızın müziği milyonlarca insanın hayatına dokundu; onun mirasının böylesine inovatif bir şekilde devam ettirilecek olmasının anlamı çok büyük.”

Turneyi Winehouse ailesiyle beraber düzenleyecek olan BASE Hologram şirketi, daha sonra Roy Orbison ve Maria Callas için de benzer turneler gerçekleştirmeyi hedefliyor. Projeyle ilgili konuşan şirket CEO’su Brian Becker, “Amy kelimenin tam anlamıyla bir dinamo gibiydi. Kendi kurallarıyla oynuyordu, kendi müzik stilinin öncülüğünü yapıyordu ve bu yüzden de böyle bir projenin liste başında olabilecek en mükemmel isimdi” dedi.

Hayranları ikiye bölündü

Ancak “hologram turne” projesi, şarkıcının hayranlarını ikiye bölmüş durumda. Habere sosyal medyada tepki gösteren Amy Winehouse hayranlarından bazıları, attıkları tweet’lerde projeyi şöyle eleştirdi:

“Amy Winehouse şöhretten nefret ediyordu ve bununla başa çıkmaya çalışırken kullandığı uyuşturucularla kendini öldürdü. Hologram turnesine bilet satmak hastaca.”

“Bir Amy Winehouse hologramı üç yıl boyunca turnede olacakmış, resmen iğrendim. Yeterince sömürülmedi mi zaten? Bırakın da huzur içinde uyusun, bıraktığı mirası kirletmeyin.”

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus