İNSEV’in 11. Buluşması: “Aşı: Şüpheler, Korkular, Yalanlar, Gerçekler”

İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı (İNSEV) buluşmalarının 11’incisi geçen cuma Avrupa Pasajı’ndaki Aynalı Geçit konferans salonunda gerçekleştirildi. Hafız Cemal Lokmanhekim Vakfı ile birlikte düzenlenen, “Aşı: Şüpheler, korkular, yalanlar, gerçekler” başlıklı panelde, aşının hastalıkların önlenmesindeki rolü, Türkiye’de ve dünyada aşı karşıtlığının kökenleri, ve aşıyla ilgili toplumun bilinçlendirilmesinde ve farkındalığın artırılmasında neler yapılabileceği konuşuldu.

Medyascope.tv olarak izlediğimiz panelin ardından, konuşmacılardan enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Önder Ergönül ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden halk sağlığı uzmanı Doktor Melike Yavuz ile, toplumda aşıyla ilgili önyargı ve tereddütlerin olası nedenlerini ve çözüm önerilerini konuştuk.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar