Oğlunu Çorlu tren kazasında kaybeden Mısra Öz Sel: “TCDD Genel Müdürü Apaydın ile dönemin bakanı Arslan beni Twitter’da engellediler ama bu olayı dünyaya duyurmamı engelleyemezler”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
Çorlu’daki tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz Sel, dün Twitter’da TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın tarafından engellenmesinin ardından bugün de dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından engellendi.
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018 günü yaşanan tren kazasında 25 kişi ölmüş 341 kişi yaralanmıştı. Kazada yaşamını yitiren 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz Sel, kazanın yaşandığı günden beri adalet arayışına devam ediyor. Twitter hesabı üzerinden ve basın organlarına verdiği demeçlerle ihmal ve kusuru olanların ortaya çıkarılması için çabalayan Sel, dün TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın tarafından, Twitter üzerinden engellenmişti.
Mısra Öz Sel ile konuyla ilgili gerçekleştirdiğimiz röportajda Apaydın’a, “TCDD Genel Müdürü bugün beni susturabilir ancak yarın vicdanını nasıl susturacak?” sorusunu yöneltmişti. Mısra Öz Sel bugün de dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından engellendi.

Konuyla ilgili Mısra Öz Sel ile söyleşi gerçekleştirdik:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus