Eski erkek arkadaşının sistematik tacizine maruz kalan Münevver Kızıl: “Psikolojik olarak her gün ölümü yaşadım, tesadüfen yaşıyorum”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Münevver Kızıl 2011 yılında tanışıp bir buçuk yıl birlikte olduğu Seyfettin Tanko tarafından altı yıldır sistematik olarak şiddet görüyor ve tacize uğruyor. Kızıl’ın hakkında 44 kez suç duyurunda bulunduğu, 20 kez uzaklaştırma kararı verilen Tanko her seferinde bu kararı ihlal etmiş. 


Münevver Kızıl medyascope.tv‘ye yaptığı açıklamada yaşadıklarını ilk aşamada toplum baskısı nedeniyle kimseye anlatmadığını, ancak belli bir süre sonra milletvekilleri, basın ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaştığını söyledi.

Kızıl kendisi gibi milyonlarca kadın olduğunu ve bunun üstesinden gelmenin ancak kadınların güç birliği ile mümkün olacağını belirtti. Hukuka ve adalete güvenmediğini söyleyen Kızıl, “Altı yıldır bu kişiye hiçbir ceza verilmedi, ben altı yıldır şiddet mağduruysam bunun sorumlusu devlettir” dedi. Kızıl, Seyfettin Tanko’nun kendisini “Ben belimde üç tane silahla gezen biriyim. Sen neye güveniyorsun da benimle uğraşıyorsun. Seni öldüreceğim. Bugüne kadar devlet bana ne yaptı ki bundan sonra yapsın” diyerek tehdit ettiğini de sözlerine ekledi.

Röportajın tamamı:


Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus