Aslı Takanay ve Süreyya Çalıkoğlu ile yayınevlerinin çevirmenlere uyguladığı ekonomik dayatma

Geçtiğimiz günlerde Çevirmenler Meslek Birliği, Yapı Kredi Yayınları’nın yöneticilerine hitaben yayınladığı açık mektupta yayınevinin süresi dolmamış sözleşmelerin koşullarını değiştirdiğini ve bu durumun çevirmenlere yönelik uygulanan bir ekonomik dayatmaya dönüştüğünü söylüyordu.

Bu vesileyle biz de Çevirmenler Meslek Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Aslı Takanay ve Süreyya Çalıkoğlu ile Türkiye yayıncılık sektöründe çevirmenlerin yaşadıkları sorunları ve olası çözüm önerilerini konuştuk.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar