Beyaz Saray: “ABD Suriye’de bir süre daha 200 asker bulunduracak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynakları telefon görüşmesinde ikili meseleler ve Suriye konusunun ele alındığını aktardı. Görüşmenin ardından Beyaz Saray’dan telefon görüşmesi ve Suriye’den çekilme konusu ile ilgili açıklamalar yapıldı. Buna göre iki lider, Suriye konusunda olası bir güvenli bölgenin oluşturması konusunda işbirliğine devam etme kararı verdi.  

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ucu açık bir süre boyunca ABD’nin Suriye’de 200 asker bulunduracağını duyurdu. Aralık ayında ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’deki 2 bin ABD askerini çekeceğini duyurmuş, bu karar Cumhuriyetçi Parti’nin önde gelenleri tarafından bile tepkiyle karşılanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Washington Post’ta çıkan bir habere göre ABD, askerlerinin çekilmesinin ardından doğacak boşluğu Avrupalı müttefiklerinin doldurmasını istemiş ancak bu teklif reddedilmişti. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar