Erdoğan, çiftçi toplantısında itiraf etti: “Vatandaşlarımıza istediğimiz fiyat seviyelerinden et sunamadık”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da, “Türkiye’nin En Büyük Çiftçi Ailesi Milletin Evinde” programında konuştu. Hükümetinin tarım ve hayvancılık alanında yaptıklarını anlatan Erdoğan, mart ayında çiftçiye 3 milyar 716 milyon liralık destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.

İktidarının, Türkiye’yi tarımsal hasıla bakımından Avrupa’da ilk sıraya taşıdığını iddia eden Erdoğan, sözü “spekülatörlere” getirerek, “Spekülatörlerin gayesi üreticinin hakkını korumak değil. Bir kısmı kâr hırsıyla hareket ederken, bir kısmı daha derin emeller güdüyor. Bu tür tezgahları bozmaya devam edeceğiz. Tüm ülkeme sesleniyorum, hiç kimsenin ne üreticimizin alınterine, ne de tüketicimizin sofrasına göz dikmesine izin vermeyeceğiz. Spekülatörlere, tıpkı teröristler gibi muamele ediyoruz” dedi.

Sözlerine “Ülkemizde en çok tartışılan hususlardan birisi hayvancılıktır” diye devam eden Erdoğan şöyle konuştu: “Maalesef vatandaşlarımıza istediğimiz fiyat seviyelerinden et sunamadığımızı itiraf etmemiz gerekiyor. Üretimdeki artışlar sayesinde kişi başı süt tüketimi 122 litreden 258 litreye yükseldi. Kırmızı et tüketimi 6,1 kilodan 15 kiloya çıktı. Yapmamız gereken girdi maliyetlerini düşürerek, üretimi teşvik etmektir.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus