Erdoğan, çiftçi toplantısında itiraf etti: “Vatandaşlarımıza istediğimiz fiyat seviyelerinden et sunamadık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da, “Türkiye’nin En Büyük Çiftçi Ailesi Milletin Evinde” programında konuştu. Hükümetinin tarım ve hayvancılık alanında yaptıklarını anlatan Erdoğan, mart ayında çiftçiye 3 milyar 716 milyon liralık destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.

İktidarının, Türkiye’yi tarımsal hasıla bakımından Avrupa’da ilk sıraya taşıdığını iddia eden Erdoğan, sözü “spekülatörlere” getirerek, “Spekülatörlerin gayesi üreticinin hakkını korumak değil. Bir kısmı kâr hırsıyla hareket ederken, bir kısmı daha derin emeller güdüyor. Bu tür tezgahları bozmaya devam edeceğiz. Tüm ülkeme sesleniyorum, hiç kimsenin ne üreticimizin alınterine, ne de tüketicimizin sofrasına göz dikmesine izin vermeyeceğiz. Spekülatörlere, tıpkı teröristler gibi muamele ediyoruz” dedi.

Sözlerine “Ülkemizde en çok tartışılan hususlardan birisi hayvancılıktır” diye devam eden Erdoğan şöyle konuştu: “Maalesef vatandaşlarımıza istediğimiz fiyat seviyelerinden et sunamadığımızı itiraf etmemiz gerekiyor. Üretimdeki artışlar sayesinde kişi başı süt tüketimi 122 litreden 258 litreye yükseldi. Kırmızı et tüketimi 6,1 kilodan 15 kiloya çıktı. Yapmamız gereken girdi maliyetlerini düşürerek, üretimi teşvik etmektir.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar