Ukrayna’nın devlet başkanı adayları canlı yayında uyuşturucu testine girdi

Ukrayna’nın devlet başkanı adayları Petro Poroşenko ve Volodymyr Zelenskiy, seçime birkaç hafta kala, birbirinden ilginç kampanyalara imza atıyor. İkili, bu sefer de yüzlerce gazetecinin gözleri önünde, uyuşturucu ve alkol testi yaptırmak için kan verdi. Yaşananlar, her iki adayın da uyuşturucu ya da alkol bağımlısı olmadığını kanıtlamak için televizyondan canlı olarak yayınlandı.

Seçimin favorisi komedyen Volodymyr Zelenskiy, kan verirken çok neşeliydi.

Meydan okuma ilk olarak, geçen pazar günü gerçekleştirilen ilk tur seçimlerinde mevcut Devlet Başkanı Petro Poroşenko’yu yüzde 14’lük oy farkıyla geride bırakan popüler komedyen Volodymyr Zelenskiy’den geldi.

Petro Poroşenko, Kiev Olimpiyat Stadyumu’nda kan verdi.

Poroşenko testini ülkenin en büyük spor kompleksi olan Kiev Olimpiyat Stadyumu’nda, Zelenskiy ise stadyumun koşullarına güvenmediği için Kiev’deki bir klinikte yaptırdı.

Seçim kampanyasının odağına yolsuzlukla mücadeleyi koyan Zelenskiy, pazar günü yapılan ilk turda oyların yüzde 30’unu alırken, mevcut Devlet Başkanı Poroşenko oyların yüzde 16’sını almıştı.

Ukrayna’da devlet başkanlığı seçimlerinin son turu 21 Nisan’da yapılacak.  

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar