Plaza de Mayo’dan Cumartesi Anneleri’ne: Hakikat ve Adalet

Haber: Gamze Elvan & Egemen Gök 

Cumartesi Anneleri, Anneler Günü vesilesiyle “Hakikat ve Adalet” konferansı düzenledi. Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) düzenlediği “Plaza de Mayo’dan Cumartesi Anneleri’ne” konseptli konferansa Arjantin’den, Diyarbakır’dan ve Şırnak’tan gözaltında kaybedilen insanların aileleri katıldı. 

Üç oturumlu konferansın ilk oturumunda İHD Gözaltında Kayıpları Karşı Komisyon çalışanı Sebla Arcan’ın moderatörlüğünde, gözaltında kayıpların aileleri hikayelerini anlattı. İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri’nin moderatörlüğünü yaptığı ikinci oturumda “gözaltında kayıplar ve hukuk” konuşuldu. Üçüncü oturumda ise Şebnem Korur Fincancı’nın moderatörlüğünde gözaltında kayıplar mücadelesinde insan hakları yaklaşımı konuşuldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar