Trump’ın İran politikası: Basra Körfezi’nde gerilim tırmanıyor – Mustafa Aydın ile söyleşi

İran’a maksimum baskı politikası uygulayan ABD’nin gözdağı için bölgeye askeri yığınağı artırdığı bir dönemde, Basra Körfezi’nde Birleşik Arap Emirlikleri açıklarındaki ticari gemilere sabotaj düzenlendiği haberi, sıcak çatışma endişesine yol açtı. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Prof. Dr. Mustafa
Aydın, Washington ve İran’ın karşılıklı masaya oturmadan önce gerilimi bilinçli olarak tırmandırdıklarını söylüyor. Ancak taraflar bunu tercih etmese de, ortam provokasyona açık olduğu için sıcak çatışma riski yüksek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar