Çarşı, Orhan Ak’a karşı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Abdullah Avcı’nın, eski futbolcu ve halihazırda antrenörlük yapan ve bir dönem FETÖ soruşturmalarında adı geçen Orhan Ak’ı yardımcılığına getirmesi bir grup Beşiktaş taraftarının tepkisini çekti.

Beşiktaş’ın teknik ekibine yeni katılan Orhan Ak geçtiğimiz gün sağlık kontrolünden geçmişti.

Taraftarlar bir dönem FETÖ ile bağlantısı olduğu iddialarıyla gündeme gelen Orhan Ak’ın Siyah-Beyazlı kulübe imza atmasını eleştirirken Fikret Orman yönetimini de bu karardan dolayı istifaya davet ettiler.

Çarşı grubunun Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Sporculuk kariyerinde rakiple özdeşleşmiş, daha da önemlisi terör örgütü yapılanmasında adı geçen Orhan Ak’ı: Ve sadece Orhan Ak değil, vicdanlarda aklanmamış hiç kimseyi Beşiktaş’ta istemiyoruz!”

FETÖ soruşturmalarında adı geçen bazı futbolcuların verdikleri ifadelerde adı geçen Orhan Ak’ın, FETÖ lideri Fethullah Gülen ile fotoğrafları da basında yer almıştı.

Orhan Ak Galatasaray’da futbol oynadığı dönemde de Beşiktaşlı taraftarlarla gerilimler yaşamış, hatta taraftarlara silah çektiği iddia edilmişti. Bu yüzden Beşiktaş taraftarının yıllardır Orhan Ak ile yıldızı barışmış değil.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus