Yazarlar, eşcinsellikle ilgili kitabın reklamını sansürlemek isteyen dergiyi boykot ediyor

Sabitfikir dergisine A7 Kitap’ın vermek istediği ilan, ilan kapsamında yer alan “Tarih Boyunca En Etkin 100 Eşcinsel” adlı kitap sebebiyle derginin ait olduğu Turkuvaz Dergi Grubu tarafından sansürlenmek istendi. Turkuvaz Dergi Grubu’nun kitabın ilan listesinden çıkarılmasını istemesine karşılık A7 Kitap, A7 Kitap Editörü Çeviri Kitaplar Seçkisi başlığı altında, Paul Russell imzalı söz konusu kitabın da yer aldığı 10 kitabın tanıtımdan oluşan ilanı geri çekti.

A7 Kitap’tan yapılan açıklamada, “Sansürü kabul etmeyip, ilanımızı geri çektik. A7 Kitap olarak yayımlama özgürlüğünün sansürlenmesi anlamına gelen bu talebi kınıyor ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” denildi.

Yazarlar, yazılarının derginin internet sitesinden kaldırılmasını talep ediyor

Öte yandan, aralarında Mahir Ünsal Eriş, Irmak Zileli, Sibel Oral, Deniz Durukan ve Hikmet Hükümenoğlu’nun bulunduğu yazarlar, daha önce Sabitfikir’de yayımlanmış yazılarının internet sitesinden kaldırılmasını talep ederek, dergiyi boykot etti.  

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar