Afrin’de bombalı saldırı: En az 11 sivil öldü, 35 kişi yaralandı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolündeki Suriye’nin Afrin kentinde bomba yüklü yakıt tankerinin patlaması sonucu ilk belirlemelere göre en az 11 sivil öldü, 35 sivil yaralandı. Yaralılar Afrin ve Hatay’daki hastanelere kaldırıldı. Olası başka bir saldırıya karşı insanların park halindeki araçlardan uzak durması istendi. 

Soruşturma başlatan ve kente giriş-çıkışları kapatan yerel güvenlik güçleri, patlamadan YPG’yi sorumlu tutuyor.

Anadolu Ajansı’nın verdiği habere göre, Afrin’in güneyindeki Tirende mevkiiinde bomba yüklü mazot tankerinin patlatılması sonucu büyük maddi hasar meydana geldi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar