Hamile kadının bulunduğu araca saldıran Seydioğlu Baklava’nın sahipleri hakkında 20 yıl hapis istenen iddianame kabul edildi

Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel, 6 Temmuz 2019 tarihinde Pendik D-100 karayolunda hamile bir kadının da bulunduğu bir araca saldırmıştı. 

Olay, aracı kullanan Yunus Emre Bahçıvan’ın Hasan ve Hüseyin Sel’e yol vermemesi ile başladı. İki kardeş, Bahçıvan’ın dikiz aynasını kırdıktan sonra aracı tekmeleyip üzerine çıkarak kaputu tekmeledi ve aracın camlarını kırmaya çalıştı. 

Olaydan hemen sonra gözaltına alınan Hasan ve Hüseyin Sel tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ardından haklarında “kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma”, “mala zarar verme” ve “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 20’şer yıl hapis istendi. Bugün bu iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar