Diyarbakır, Van ve Mardin’e kayyum atanmasını protesto eden avukatlara polis müdahalesi

Güneydoğu’daki kayyum atamalarını protesto etmek için İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’nde toplanan avukatların bildiri okumasına polis izin vermedi. Avukatlar ellerinde mahkeme izni olduğunu ileri sürerek bildiriyi okumak isteyince, güvenlik güçleri müdahale etti.

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da gösteriye katılanlar arasındaydı. Avukatların adliyeye girişlerine izin verilmediği olaylar esnasında bir polis fenalaştı, Ahmet Şık da arbedede darbe aldı. Olaylarda kimse gözaltına alınmadı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar