TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın, Resmî Gazete’de yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevden alındı. Apaydın’ın yerine yardımcısı Ali İhsan Uygun atandı. TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü de Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kamuran Yazıcı oldu.

Eski bakanlardan Egemen Bağış’ın Türkiye’nin Çekya Büyükelçiliği‘ne atanması da bu kararnameyle resmiyet kazandı. Karar kapsamında, Çekya Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı merkeze alındı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür Yardımcılığı’na ise Yunus Emre Ayözen atandı. Ayözen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılanlar arasındaydı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar