İki Satır (14): Artık muhalefetin de sandık sorunu var

Gazeteciler Hakkı Özdal ve Bahadır Özgür’ün hazırlayıp sunduğu İki Satır programının bugün yayınlanan 14. bölümünde, Barış Pınarı Harekâtı’nın sona ermesinin ardından, muhalefetin durumu ele alındı.

Bahadır Özgür, Erdoğan’ın bu harekâtı, yerel seçim sürecinde sandıkta yaşadığı kayıpları telafi etmenin bir yolu olarak da gördüğünü ve muhalefetin aldığı tutum sayesinde bunu kısmen başardığını, muhalif bloktaki özellikle Kürt seçmenlerde bir kırılma yarattığını söyledi.

Hakkı Özdal ise, muhalefetin bir devlet refleksiyle “beka sorunu” arkasında hizalandığını ve böylelikle Erdoğan’ın toplumun geniş kesimlerine, ülkenin geleceği için yeni şeyler söyleme konusundaki dezavantajlı pozisyonuna, muhalefeti de çekmeyi başardığını belirtti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar