İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinden Halkbank tepkisi: “Gerekiyorsa önüne yığılalım”

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarından oluşan “Şehir Hepimizin” adlı öğrenci topluluğu, Halkbank tarafından üniversitenin banka hesaplarına blokaj konulmasına dair Dragos Kampüsü’nde bir forum gerçekleştirdi.

Forumda Halkbank’ın üniversiteye ait hesaplara ihtiyati haciz koymasını protesto eden öğrenci ve mezunlar, durumun hukuka aykırı olduğunu, siyasi gerekçelerle üniversitenin, öğrencilerin ve akademisyenlerin cezalandırıldığını belirtti. İstanbul Şehir Hepimizi topluluğu üyeleri, bu süreçte haklarını savunmak üzere eylem çağrısında bulundu.

Forumda söz alanlar, talep, öneri ve sorularını dile getirdi. Öğrencilerden birinin “Artık sokaklara dökülelim. Halkbank mı? Gidelim önüne, yığılalım” önerisi ise alkışlarla karşılanırken, öğrenciler bu durumun devam etmesi durumunda çeşitli eylemler yapacaklarını duyurdu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar