Boğaziçi’nin tarihi üzerine bir sergi: Kazıklıköy

Berka Beste Kopuz’un ilk sergisi “Kazıklıköy”, Boğaziçi’nin değişimini gözler önüne seriyor. Kopuz, özellikle Boğaziçi’nin ve genel olarak İstanbul’un dolgu alanlarını merkeze alıyor.

Sergide Kopuz, İstanbul’un 40 semt ve mahallesi üzerinden gerçekleştirdiği araştırmalar ve yürüyüşler sonucu oluşturduğu arşiv görsellerini sunuyor.

Sergi, ciddi araştırmalar sonucu elde edilen belgeler ve kişisel yorumlamalar üzerinden bir kent okuması niteliğinde.

Boğaziçi doldurma alanları için kullanılan hafriyatın bugünkü toplam hacmi, İstanbul’da bir ilçe büyüklüğüne tekabül ediyor. “‘Kazıklıköy” de ismini İstanbul’un bu yeni distopik semtinden alıyor. Sergi, 21 Aralık gününe kadar Versus Art Project’te gezilebilir.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar