Kanal İstanbul gerçekleri (8): İstanbul’un su kaynakları tehlikede

Medyascope, Kanal İstanbul hattını yerinde incelemeye devam ediyor. Bu kez, “Kanal İstanbul güzergâhında yer alan su kaynaklarına ne olacak?” sorusuna cevap bulmak üzere İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden iklim uzmanı ve toprakbilimci Prof. Dr. Doğan Kantarcı’yla yola çıkıyoruz.

Prof. Dr. Kantarcı, ÇED raporuna göre, farklı oranlarda zarar göreceği kesinleşen üç nokta Sazlıdere Barajı, Terkos Gölü ve Küçükçekmece Gölü kıyılarının geçmişini ve İstanbul için önemini anlatıyor. Kanal İstanbul’un su kaynaklarına vereceği zarara, iklimde ve ekolojik alanda doğuracağı sorunlara ışık tutuyor.

İşte Prof. Dr. Kantarcı’nın anlatımıyla Kanal İstanbul’la zarar görecek su kaynakları ve doğanın projeyeyle imtihanı…

Kanal İstanbul’la ilgili tüm haber, video, analiz ve yayınlar için Medyascope’un Kanal İstanbul sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar