Metal işkolunda greve doğru – Birleşik Metal-İş Uzmanı İrfan Kaygısız: “İşçiler greve hazır ve kararlı”

Metal işkolunda, 130 bin çalışanı kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde ekim ayından beri süren müzakerelerden bir sonuç alınamadı. 

İşçileri temsil eden Birleşik Metal-İş ve Türk Metal Sendikası grev kararı alırken, işveren örgütü olan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) lokavt kararı aldı. 

Metal işkolunda tıkanan müzakere sürecini Ufuk Çeri, Birleşik Metal-İş Toplu Sözleşme Uzmanı İrfan Kaygısız ile konuştu. Kaygısız, “Biz 5 Şubat’ta greve çıkacağız. Bu zamana kadar süremiz var. İşverenden, işçilerin taleplerini karşılayacak yeni önerilerde bulunmasını bekliyoruz. Yüzde 8, yüzde 10 komik rakamlar. Bu birkaç puan artış işçilerin beklentileri değil. Yeni bir teklif ile gelmelerini bekliyoruz ama gelmezlerse yapacak bir şey yok. İşçiler greve hazır ve kararlı” dedi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar