Emre Ergül ve Deniz Bakır ile 2. İslam ve Sol Çalıştayı: “Biz İslam ve sol sentezi üretmeye çalışmıyoruz, ‘Türkiye gerçeğinde nasıl yol alabiliriz’i tartışıyoruz'”

İslam ve Sol Çalıştayı Düzenleme Kurulu’ndan Emre Ergül ve Deniz Bakır ile 25-26 Ocak’ta düzenlenecek olan İslam ve Sol Çalıştayı’nı konuştuk.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan çalıştay, ilkindeki serbest kürsü tarzından farklı olarak daha planlı ve belli konu başlıklarına sahip. İslamcı gelenekten gelen ve bu yıl ikinci kez çalıştayda moderatörlük yapacak olan Emre Ergül ile, İslamcı camianın çalıştaydaki yerini ve geçen çalıştaydaki tartışmaları konuştuk.

Sol gelenekten gelen Deniz Bakır ise, solun bu çalıştayda bulunma sebebini ve iki kutup gibi görülen İslam ve sol arasında nasıl bir diyalog kurulduğunu anlattı. Bakır, İslam ve solun sentezini yaratmaya çalışmadıklarını ya da yeni bir ideoloji oluşturma çabalarının olmadığını söyledi ve “Biz çalıştay ile ‘Türkiye’deki siyasi gerilimde nasıl yol alabiliriz’i tartışıyoruz” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar