“Biz Aslında” sergisi, bir ilişkiyi farklı bir sergileme tekniğiyle anlatıyor

Mixer Galeri, “Biz Aslında” adlı sergiyle farklı bir sergileme tekniğine imza atıyor. Serginin küratörlüğü bir yönetmene veriliyor ve tüm eserler filmden bir sahne olarak sunuluyor.

Toplam 12 sanatçının eserlerinin gösterildiği sergi bir aşk hikayesini anlatıyor. Bir çiftin tanışma, yakınlaşma, acı çekme, ayrılma ve yeniden bir araya gelme durumlarına değinen bu senaryo, eserlerle anlatılırken, kısa notlarla da ziyaretçiyi bir film izliyormuşçasına içine çekiyor. Kurgusal bir mekanda 12 sanatçının eserini sahnelere tanıklık ediyormuşçasına izleyen seyirci, ilişkinin farklı anlarına tanıklık ediyor.

Sergide tüm galeri eserlere ve senaryoya göre düzenlenmiş, ışık tasarımı Utku Kara‘ya, ses tasarımı Okan Kaya‘ya ve mekan tasarımı da Studio Mada’ya ait.

Sergiyi yöneten ve küratörlüğünü üstlenen Can Kılcıoğlu ve sanatçıları Meltem Sırtıkara ve Bengisu Bayrak ile sergiyi ve eserleri konuştuk. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar