Ankara’daki koronavirüs karantina hastanesinde güvenlik önlemleri üst düzeyde

Çin’in Vuhan kentindeki hayvan pazarından yayıldığı tahmin edilen koronavirüs bugüne kadar 361 kişinin ölümüne sebep oldu. Çin dışında 23 farklı ülkede de görülen hastalığa şu ana kadar 17 binin üzerinde kişi yakalandı, bunlardan 475’i bu hastalıktan kurtuldu.

Türkiye’de henüz bir koronavirüs vakasına rastlanmadı, ancak hastalık belirtisi bulunmayan 42 Türkiye ve dost ülke vatandaşı geçen cumartesi günü Vuhan’dan Ankara’ya getirildi.

Bu kişilerin karantina altına alındığı Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki gelişmeleri Batu Bozkürk aktardı.  

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar